44 známek punku...

Rockabilly scéna, a hlavně komunita rockerů, není u nás příliš velká. Proto občas na stránky Rockabilly CZ umístíme také něco z ostatních, příbuzných žánrů. Je to tak i v případě knihy nakladatelství Petrklíč - 44 známek punku. Rockeři a pankáči k sobě obzvláště před rokem 1989 neměli daleko a tak by mohlo být zajímavé, přečíst si rozhovory s významnými zástupci tohoto hudebního směru.

Jak se můžete dočíst v internetové upoutávce vydavatelství kosmas:
Čtenář se vrátí do vzrušujících let, kdy stojaté vody hudebního průmyslu rozčeřili naštvaní kluci, kteří změnili nejen zavedená pravidla, ale i životní postoje desítek tisíc lidí po celém světě.

Členové kapel v knize nemluví o jednotlivých písničkách, ale o svých životních hodnotách, názorech a pohledech na tento svět.

Ten, kdo v minulosti nebo i teď vnímá PUNK jako „vopruz“, binec, bude překvapen, neboť je to úplně o něčem jiném.

Punk byl vždy svůj, chtěl být jiný, žít kreativní život podle svého. Z těchto důvodu nevyhovoval totalitnímu režimu, který jej plošně potíral. Být pankáčem chtělo kus osobní odvahy, byl to boj „my“ „oni“, heslo Fuck the system obsahovalo v sobě všechno. Zahraniční kapely, které samozřejmě do Československa nesměly přijet, byly vnímány jako nihilistické, k fašismu inklinující seskupení mládeže, vyrůstající bez špetky naděje na budoucnost v prohnilém kapitalismu...

Autoři: Eva Csölleová, Vítek Formánek
Nakladatel: Petrklíč
Vydal: Kosmas
Cena: 252 Kč

 

stars

Doporučujeme
Reklama
Kontakty Rockabilly.cz

Inzerce, e-shop, koncerty
Pavel Růžička
+420 777 285 324
pavel@rockabilly.cz

Grafika, DTP, kapely, správa obsahu webu
Petr Židlický
+420 608 956 648
petr@rockabilly.cz

Produkce, e-shop
Martin Maucha
+420 603 740 177
martin@rockabilly.cz

Podporujeme