Johnny Powers

Umělec rockabilly, známý pod jménem Johnny Powers, se narodil jako John Leon Joseph Pavlik na východě Detroitu v Michiganu v roce 1938. Byl nejstarší z pěti sourozenců. Rodina se později přestěhovala do malého městečka Utica ve státě Michigan na severu Detroitu. Zde Johnny také vyrůstal.

Powers byl vystaven hudbě již od mládí díky členům rodiny z otcovy strany, kteří hráli na svatbách a místních tancovačkách. Byla to country music. Powerse zaujal zpěvák country Lonnie Baron se svým pořadem na místním rádiu WDOG. Pořad poslouchal a zkoušel hrát podle rádia na kytaru, kterou si koupil za $2,50 od souseda Tony Lawsona. Později ho učil hrát Marvin Maynard, profesionální hudebník, který žil v Utice.

V roce 1954, když Johnnymu bylo 16 let, se dal dohromady s Jimmy Williamsem and The Drifters, s místní country kapelou, která vystupovala na místních setkáních ve stodole Bill’s Barn. Každou sobotu měli svůj rozhlasový pořad v Marine City, státu Michigan na WDOG. Hrál i na jednom singlu skupiny. Nedlouho poté si Powers oblíbil také nový druh hudby - rock’n‘roll. Singl Jacka Scotta "Baby She’s Gone" ho velice ovlivnil. Následně objevil Elvise s aktuálním singlem "Milk Cow Blues Boogie", o kterou se zajímal. Je to country skladba s rockovým rytmem.

Brzy začal přidávat rychlejší rytmus do svých country skladeb a v roce 1957 již pod názvem Johnny Powers absolvoval zkoušku s Fortune Records v Detroitu. Za vlastní session zaplatil $100, aby mohl nahrát pár skladeb: "Honey, Let’s Go To A Rock And Roll Show" a "Your Love" na značce Hi-Q. Černý diskžokej Ernie Durham pustil nahrávku na WJLB a Johnny se stal jedním z několika bílých umělců, jejichž hudební výstřelky mohl Durham sponzorovat. Později Johnny založil skupinu Johnny Powers & His Rockets společně se svým kamarádem Marvinem Maynardem na kontrabas, Clarkem Lockerem na bicí a Stanem Getzem na kytaru (někdy s nimi hrál i Jack Scott). Hráli v místních televizních show a tanečních klubech v Detroitu, severní části státu Michigan, v Ohiu a dalších místech na jihu země. V roce 1958 přešli ke značce Fox. Měli dva místní hity "Rock Rock" a "Long Blond Hair". Mezi dalšími písničkami byly např. originální "Mama Rock" a "Indeed I Do".

V roce 1959 mu jeho manažer Tommy Moers zařídil kontrakt ve firmě Sun Records. V tomto roce uvedl singl "With Your Love, With Your Kiss"/"Be Mine". Následoval další singl, ale Powers byl v roce 1960 ze Sun Records vyhozen. Později se stal prvním bílým umělcem pro Motown Records. Ovšem v následujících 60. a 70. letech jeho kariéra klesala. Dodnes příležitostně vystupuje.

 

Video

 

Vybrané singly

Honey Let’s Go (To A Rock And Roll Show)/Your Love (Fortune, 1957)
Long Blond Hair/Rock Rock (Fox, 1957)
With Your Love, With Your Kisses/Be Mine All Mine (Sun, 1959)
Teardrops And Memories / Rainbow Heart (Drifter, 196?)
Seventeen/You’re Me To Blame (Tee Pee, 19??)

 

stars

Doporučujeme
Reklama
Kontakty Rockabilly.cz

Inzerce, e-shop, koncerty
Pavel Růžička
+420 777 285 324
pavel@rockabilly.cz

Grafika, DTP, kapely, správa obsahu webu
Petr Židlický
+420 608 956 648
petr@rockabilly.cz

Produkce, e-shop
Martin Maucha
+420 603 740 177
martin@rockabilly.cz

Podporujeme