Proč přistát v Hangáru?

Hangar Bar Praha

Poslední dobou, hlavně mimo letní sezonu často řeším, jestli vůbec v Praze vyrazit na koncert mé oblíbené kapely. Ta otázka nevzniká proto, že druhý den vstávám do práce, nebo proto, že vítězí nade mnou lenost a není to ani kvůli financím. Nakonec jen přicházím na to, že se mi nechce jít tam, kde kapela hraje.

V létě se často hraje venku, navíc je v Praze Indian bar v areálu kempu Pražačka, ale klubů, které mají atmosféru a jsou vhodné pro "náš" styl muziky, je moc málo resp. skoro žádné. Minulý týden jsem zvučil koncert The May Hems v klubu Hangár (hrálo tu už i více rock and rollových kapel) v Dušní ulici naproti Španělské synagoze a musím uznat, že v Praze je konečně správný rockabilly hnízdo. Nebo chcete-li, "letiště". Je to sice pár metrů na Staromák, je tu drahé pivo, tedy stejně drahé jako všude jinde v centru, ale na čtvrteční rockabilly koncerty se zde neplatí vstup a můžete si objednat některý z míchaných drinků, které jsou na koncertech levnější.

U vchodu Vás uvítá security a letuška – oba příjemní, usměvaví a letuška byla fakt kočka. Na čtvrteční rockabilly koncerty se neplatí vstup. Větrání za bary v podobě pístového motoru druhoválečný stíhačky a vrtule mě jako leteckého fanouška nadchlo, stejně tak válečná videa US NAVY na obrazovkách v klubu. Plakáty letadel s pin up girls nechyběly. 50. léta jako vyšitá.

Nedávno jsem tu psal o jiném klubu, kde i když hrála výborná kapela, byl pobyt spíše za trest. Tady máte příjemný zbytečně nezakouřený dvoupatrový bar a hudební klub. Jediná nevýhoda je snad to, že kapely se musí na koncertech zvučit samy a mít svůj vlastní aparát, ale ten zas není třeba zbytečně velký a nerve to pak uši. Taneční prostor tu je před podiem tak akorát. A nakonec krásná letuška později roznáší po klubu hot dogy zadarmo – a moc dobrý hot dogy. Až na rockabilly.cz zjistíte, že Vaše oblíbená kapela hraje v klubu Hangár, běžte se tam aspoň podívat. Ve finále neutratíte víc, než v jiném klubu a to i díky absenci vstupného, ale být tam Vás prostě bude bavit. Navíc je to pořád kousek na tramvaj a na metro.
-JM-

Doporučujeme
Reklama
Kontakty Rockabilly.cz

Inzerce, e-shop, koncerty
Pavel Růžička
+420 777 285 324
pavel@rockabilly.cz

Grafika, DTP, kapely, správa obsahu webu
Petr Židlický
+420 608 956 648
petr@rockabilly.cz

Produkce, e-shop
Martin Maucha
+420 603 740 177
martin@rockabilly.cz

Podporujeme